נהיגה בזמן פסילה

 

 

רמת הענישה בעבירה של נהיגה בזמן פסילה הינה חמורה וטומנת בחובה קנסות כבדים, פסילת רישיון נהיגה למשך חודשים ושנים ועד לשלוש שנות מאסר בפועל.

חרף הענישה הקשה הנוהגת- ניהול נכון ואחראי של התיק יכול להביא לביטול כתב האישום ולהסדרי טיעון מקלים.

למשרד עורכי דין לתעבורה יאיר אבין ניסיון עשיר בטיפול בתיקי נהיגה בפסילה ונרשמו לזכותו הצלחות רבות גם במקרים בהם התיק נראה "כתיק אבוד".

בתי המשפט, כאמור, מתייחסים בחומרה רבה לאלה אשר כשלו בעבירה של נהיגה בזמן פסילה וכך כתבה כב' השופטת הבכירה ר. שורץ מבית משפט השלום לתעבורה באשדוד בתיק (תת"ע) 11879-12-18: "… עבירה של נהיגה בזמן פסילה, הינה עבירה חמורה המהווה זלזול בהוראות החוק, ת החלטות שיפוטיות ובטחון המשתמשים בדרך [עיינו: רע"פ 3878/05 יעקב בנגוזי נ' מ"י (פורסם בנבו)]. בית המשפט מודע גם לכך שעבירה של נהיגה בזמן פסילה הוגדרה על ידי בית המשפט העליון כ"מכת מדינה" (עיין: ע"פ 7234/13 מוחמד אימאם נ' מדינת ישראל, הרכב הש': מ. נאור, י. עמית, נ. סולברג, 13/07/2014). על בתי המשפט להירתם למאבק למניעת ביצוע העבירה ולהגן על ביטחון הציבור על ידי הרחקת נהגים מסוכנים פורעי חוק מהכביש, בכל דרך אפשרית [עיינו: רע"פ 5297/07 איליה קנטורוביץ נ' מ"י וגם בש"פ 1753/07 אבו רקייה נ' מ"י (פורסם בנבו)]. ואכן, מגמת הענישה בשנים האחרונות היא להטיל עונשי מאסר בפועל על נהגים המבצעים עבירה זו. לצד מגמה זו, בתי המשפט חזרו וציינו, כי כבכל עבירה, מלאכת הענישה היא לעולם אינדיבידואליית וכי בבוא הערכאה הדיונית לגזור העונש, עליה להפעיל שיקול דעת ולהתחשב, בין היתר, בנסיבות ביצוע העבירה ובנסיבותיו עושה העבירה…"

על אף היותה של עבירת הנהיגה בזמן פסילה חמורה, וחרף מדיניות הענישה מחמירה ביותר, לא יישלח כל אדם שהורשע בעבירה זו מאחורי סורג ובריח וכל מקרה יישקל וייבחן לגופו.

מתחם הענישה בעבירה של נהיגה בזמן פסילה נע בין חצי שנת פסילת רישיון נהיגה בפועל ומאסר מותנה ויכול להגיע עד לעונש מאסר בפועל לצד פסילה ממושכת של רישיון הנהיגה (לצד רכיבים נלווים כגון: קנס כספי ופסילת רישיון נהיגה על תנאי).

חומרתה הרבה של עבירת הנהיגה בזמן פסילה נובע בעיקרו מהפרת ההוראה, היא הפסילה, אותה הפר הנאשם ומעצם זלזולו בהוראות החוק והחלטות בית המשפט ולכן בניגוד לרוב עבירות התעבורה עבירה של נהיגה בזמן פסילה מחייבת בהוכחות קיומו של יסוד נפשי אצל הנאשם עובר או תוך כדי ביצוע העבירה והיסוד הנפשי הינו מודעות לפסילה.

למשרד עורכי דין לתעבורה יאיר אבין ניסיון רב בייצוג בעבירה של נהיגה בזמן פסילה ותוצאות המשרד מדברות בעד עצמן.

אם קיבלת הזמנה לדין או זימון לחקירה בגין עבירה של נהיגה בזמן פסילה הינך מוזמן לפנות למשרדנו על-מנת לקבל ייעוץ והכוונה להמשך הדרך. משרדנו ילווה אותך ויעמוד לצדך למשך כל ההליך המשפטי.

 

הסתבכת? לקבלת ייעוץ ראשוני צרו קשר עכשיו