עבירות מהירות מופרזת


רבים שואלים עצמם מדוע לשכור עו"ד המתמחה בעבירות תעבורה ואף יש הסבורים שיוכלו לייצג את עצמם ללא סיוע משפטי ובכך לחסוך את עלויות הייצוג. ובכן, ייצוג בעבירות תעבורה בכלל ובעבירות מהירות בפרט זהו תחום התמחותו של משרד עורכי דין יאיר אבין אשר הניסיון שצבר במהלך השנים והידע שנרכש במהלך ייצוג במאות תיקי תעבורה, יגדיל משמעותית את הסיכויים לסיים ההליך המשפטי ללא פסילת רישיון ואף ללא נקודות משרד הרישוי.

התוצאות מדברות בעד עצמן ולמשרד עורכי דין לתעבורה יאיר אבין הצלחות רבות בייצוג נאשמים בעבירות מהירות.

עו"ד לתעבורה יאיר אבין מעניק ליווי משפטי כולל לרבות:

– פגישת הכנה במשרד טרם החקירה במשטרה.

– ייצוג עו"ד תעבורה בהליך השימוע אל מול קצין המשטרה.

– ייצוג עו"ד תעבורה בהחזרת רישיון נהיגה שנפסל מנהלית בעקבות שימוע/קיצור משך הפסילה   (ע"י הגשת בקשה לביטול פסילה מנהלית של קצין המשטרה). 

– החזרת רכבים תפוסים שנלקחו ע"י המשטרה במסגרת "שימוע איסור שימוש ברכב".

– ייצוג עו"ד תעבורה בפני בית המשפט לתעבורה לרבות ייצוג בערכאות ערעור (מחוזי/עליון).

עבירות של נהיגה במהירות מופרזת נחשבות נפוצות וכתבי אישום מוגשים חדשות לבקרים לבתי המשפט בגין עבירות אלו. מטבע הדברים ככל שהחריגה מהמהירות המותרת גבוהה יותר כך גם הענישה שתושת על-ידי בית המשפט תיהיה קשה יותר.

משטרת ישראל עושה שימוש במספר מכשירים אשר באמצעותם נאכפות עבירות של מהירות מופרזת לרבות: ממל"ז, מצלמת מהירות נייחת מסוג א/3 ומכשיר מסוג "דבורה". לכל מכשיר הוראות ונהלים שונים שעל עו"ד התעבורה להכיר על בוריין. לעו"ד יאיר אבין היכרות מעמיקה עם כל סוגי המכשירים והינו בעל ניסיון מוכח בניהול תיקים שנאכפו על-ידי כל אחד משלושת המכשירים שצוינו לעיל.

המחוקק קבע דרגות חומרה לעבירות מהירות שבאות לידי ביטוי בשני אופנים: קביעת מספר נקודות משרד רישוי (תלוי בחריגת המהירות מהרף הקבוע בחוק) וחלוקה בין דוחות מסוג "ברירת משפט" לבין דוחות מסוג "הזמנה לדין".

לגבי ניקוד משרד רישוי: מהירות של עד 20 קמ"ש, מעל לקבוע בחוק, בדרך עירונית – לא תחייב בנקודות משרד רישוי. בעוד שחריגה מרף ה- 20 קמ"ש תחייב בניקוד 8 או 10 נקודות (תלוי בגובה המהירות.

בדרך מהירה, חריגה של עד 25 קמ"ש, מעל למהירות המותרת, לא תחייב בנקודות משרד רישוי אלא בקנס של 250 ש"ח בלבד (לצד רישומה של הרשעה [ככל והנהג יורשע בסופו של דבר]).

ברור, כי קיים הבדל בין עבירת "ברירת משפט" (שאז יכול הנהג לשלם הקנס ולמעשה להודות באשמה) לבין עבירות מסוג "הזמנה לדין" שאלו עבירות חמורות יותר בהן מצא לנכון המחוקק להזמין את הנאשם לבית המשפט.

בעבירות של מהירות מופרזת יוזמן הנהג לבית המשפט אך ורק אם חרג מרף "ברירת המשפט" שעומד על 40 קמ"ש מעל למהירות המותרת בדרך עירונית ומעל ל- 50 קמ"ש מעל למהירות המותרת בדרך בין עירונית.

יש לציין, כי למשטרת ישראל סמכות לפסול, מנהלית, נהג שעבר, לכאורה, עבירה של מהירות מופרזת בכל עבירת מהירות מסוג "הזמנה לדין" ולאותו נהג שנפסל כאמור ישנה אפשרות להגיש, לבית המשפט לתעבורה, בקשה לביטול החלטת הקצין הפוסל.

למרות שנהגים רבים מתפתים לשלם את הדוחות "ולהשאיר הפרשה מאחוריהם" יכול הדבר להוות כחרב פיפיות שכן, תשלום הקנס בדו"ח שיש עמו נקודות משרד רישוי עלול להביא לחובה בביצוע "אמצעי תיקון" מטעם משרד הרישוי ואף להביא להתליית הרישיון ופסילות ממושכות.

במהירות שנתפסות "כמהירות קצה" אנו עדים למגמה, מצד המאשימה, לבקש עונשי מאסר בפועל ולכן ישנה חשיבות מכרעת לשכור עו"ד תעבורה שבקיא בתחום עבירות המהירות ויכול לתת מענה משפטי איכותי ורגיש לאותו נאשם.

משרד עורכי דין לתעבורה יאיר אבין, עומד לצדכם במקצועיות וסובלנות וזמין לתת מענה לכל סיטואציה. 

להלן דוגמא לשחרור ממעצר בעבירת מהירות:

שחרור למעצר בית בעבירת מהירות קצה של 198 קמ"ש במקום בו המהירות המותרת הינה 90 קמ"ש. יש לציין כי ללקוח יוחסו עבירות נוספות כמו שינוי במצב רכב ונהיגה בקלות ראש. חרף עמדת המדינה הלקוח שוחרר ממעצר מאחורי סורג ובריח ואף הותר לו לצאת לעבוד.

פרוטוקול

הסתבכת? לקבלת ייעוץ ראשוני צרו קשר עכשיו