תאונות דרכים

 

הוגש נגדך כתב אישום בעקבות תאונת דרכים? זומנת לשימוע או לחקירה בעקבות תאונה?

עו"ד לתעבורה יאיר אבין הינו בעל ניסיון רב בתחום דיני התעבורה וייצוג נאשמים בתיקי תאונות דרכים.

משרד עורכי דין יאיר אבין מתמחה בדיני תעבורה ומייצג בעבירות של תאונות דרכים החל מתאונות קלות של "נזק בלבד" וכלה בעבירות (תאונות) חמורות בהן נגרמו חבלות של ממש וכן, תאונות דרכים קטלניות בהם קופחו חיי אדם.

כאשר מדובר בתיקי תאונות דרכים- הרי שחלוקת הסמכות נחלקת לשני גופי תביעה שונים:

התביעה המשטרתית והפרקליטות.

לעו"ד לתעבורה יאיר אבין ניסיון רב בעבודה מול שני הגופים הללו.

קיבלת זימון למשפט/חקירה/שימוע בגין תאונת דרכים?

פנה לעו"ד המתמחה בתחום דיני התעבורה מיד ובסמוך למעורבותך באירוע התאונתי.

חשוב להיוועץ בעורך דין שבקיא בתחום דיני התעבורה אף טרם מסירת גרסה בהליך החקירה/שימוע. חשוב לזכור, כי הבוחן המשטרתי הינו הסמכות המקצועית שאמונה על בדיקת זירת תאונת הדרכים והוא זה שנותן חוות דעת מקצועית בעניין ובין היתר, האם התאונה הייתה יכולה להימנע אם לאו. על אף היותו של הבוחן המשטרתי הגורם המקצועי בשטח, הרי שהסמכות וההחלטה אם להגיש כתב אישום נתונה בידי התובע המוסמך.

בעת קליטת לקוח חדש במשרדנו אנו מקיימים פגישה עמו וכן, עם משפחתו ע"מ להבין את שהיה. לאחר פגישה זו מוזמן, על-ידינו, חומר החקירה ואנו לומדים אותו באופן דקדקני ומפורט ומקיימים פגישה נוספת אחת לפחות עם הלקוח. 

במידה והלקוח טוען לחפותו ו/או התגלה קושי ראייתי בתיק (לאחר למידת חומר החקירה) ייקבע התיק לשמיעת הוכחות ויתחיל המאבק האמתי אל עבר הזיכוי המיוחל. עו"ד לתעבורה שמתמחה בתאונות דרכים ילווה את הלקוח בכל שלב ושלב של התיק עד להגעה לתוצאה המשפטית הטובה ביותר עבור הלקוח.

לא למותר לציין, כי ישנם מקרים בהם כתב האישום יבוטל עוד טרם הכפירה באשמה או שהמאשימה תחזור בה מכתב האישום לאחר הליך הוכחות או בעיצומו. עו"ד לתעבורה ייפגש עם המאשימה, במידה והוא רואה מקום לכך, וינסה לשכנע מדוע אין זה צודק להמשיך בהליכים.

אין להקל ראש בכתב אישום המייחס לכם גרימת תאונת דרכים ויש לשכור עו"ד תעבורה שלו ניסיון בתחום.

בתי המשפט בשנים האחרונות גוזרים עונשי מאסר בפועל בגין תאונות דרכים קטלניות ותאונות שגרמו לחבלות של ממש.

יחד עם זאת, יש לזכור כי הענישה לעולם אינדיבידואלית וכל מקרה יידון לגופו וברי, כי אין דין תאונת דרכים קטלנית כדין תאונת דרכים בה הפגיעות קלות.

במקרי התאונות הקלים יותר יכול להסתיים התיק אף ללא פסילת רישיון נהיגה בפועל, והכל שאלה של נסיבות התאונה ונסיבותיו האישיות של הנאשם עצמו.

במידה והואשמת בגרימת תאונת דרכים פנה לעו"ד מומחה בתחום ואל תיוותר לבדך במערכה משפטית מורכבת שעלולים להיות לה השלכות מרחיקות לכת. 

מהעיתונות:

בוטל כתב אישום נגד נהג שהיה מעורב בתאונה

הסתבכת? לקבלת ייעוץ ראשוני צרו קשר עכשיו