זקוק לייעוץ מקצועי?

עו"ד יאיר אבין

מומחה בדיני תעבורה

לייעוץ ראשוני - השאירו פרטים:

על עורך דין לא מתפשרים!

יאיר אבין – הצלחות מוכחות בדיני תעבורה

השאר פרטייך ונחזור אליך בהקדם:

תחומי התמחות

נהיגה בשכרות/סמים

תאונות דרכים

עבירות מהירות מופרזת

נהיגה בזמן פסילה

מרב"ד

נקודות משרד הרישוי

אודות

משרד עורכי דין יאיר אבין עוסק בתיקים מורכבים בתחום המשפט הפלילי ובתחום התעבורה.

עו"ד אבין מעניק שירות משפטי במגוון רחב של עבירות פליליות ותעבורתיות הן לנאשמים והן לחשודים שטרם הוגש כנגדם כתב אישום. כמו כן, מטפל המשרד במגוון רחב של עבירות תעבורה בדגש על עבירות תעבורה חמורות כגון: נהיגה בשכרות, נהיגה בזמן פסילה, סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, נהיגה בפזיזות, גרם מוות ברשלנות, אי ציות להוראות שוטר, עבירות מהירות, תאונות דרכים, פסילות משרד רישוי ועוד.

משרדינו מעניק שירותים גם בעבירות תעבורה שנחשבות קלות יותר (עבירות מסוג "ברירת משפט") כמו: שימוש בטלפון נייד תוך כדי נהיגה, אי ציות לתמרורים, אי חגירת חגורת בטיחות ועוד.

אבין הינו בוגר תואר שני מאוניברסיטת תל אביב ובעל השכלה רחבה הן בתחום המשפט הפלילי והן בתחום דיני התעבורה . עו"ד אבין צבר ניסיון רב בהופעות מול כל הערכאות השיפוטיות בארץ וזקף לזכותו הצלחות רבות ולקוחות נאמנים.

  נשמח לעמוד לשרותכם בכל עת,

  משרד עורכי דין – יאיר אבין

 

שאלות נפוצות

עבירת הנהיגה בשכרות הינה אחת מעבירות התעבורה החמורות ביותר ובתי המשפט נוטים להחמיר עם אלו אשר כשלו בעבירה זו, וזאת מתוך מטרה לבער את תופעת הנהיגה בשכרות אשר נתפסת כעבירה שאחראית למספר רב של תאונות דרכים, בתוכן תאונות דרכים קטלניות. המחוקק הבין שע"מ לעקור מן השורש את הרעה החולה, עליו לקבוע עונשים מחמירים לצד הרשעה בעבירה הנ"ל. ע"פ חוק, נהג שהורשע בעבירה זו צפוי לעונש מינימום של שנתיים פסילת רישיון נהיגה, וזאת לצד עונשים נלווים כמו קנס, פסילה מותנית, חתימה על התחייבות כספית ואף עונשי מאסר בפועל (בד"כ בעבירות שכרות חוזרות). משרד עורכי דין לתעבורה יאיר אבין מתמחה בייצוג נאשמים שהוגש כנגדם כתב אישום בעבירה של נהיגה בשכרות והתוצאות מדברות בעד עצמן. על-מנת להרשיע אדם בנהיגה בשכרות ישנו צורך להוכיח שאותו נהג באמת היה שיכור (מעל לכל ספק סביר) בעת נהיגתו, והנטל להוכחת העבירה לעולם מוטל על כתפי המאשימה. מכאן שעו"ד אשר בקיא בתחום יכול לערער את התשתית הראייתית ולהביא לזיכוי בעבירה מסוג זה, כאשר נמצאים כשלים ראייתים בתיק כמו: אי הקפדה על נהלי בדיקת השכרות. בשים לב, כי עסקינן בעבירה שאחד מיסודותיה תלוי בהקפדה על הנהלים השונים, קיימת חשיבות לבחינת החומר הראייתי ע"י עו"ד שלו ניסיון רב בתחום. לכן המלצתי היא להיוועץ בעו"ד תעבורה ולא להישאר לבד במערכה.

 

הפסיקה קבעה, כי "מי שנוהג בזמן פסילה ראוי לעונש חמור שבין מרכיביו פסילה לאורך זמן ומאסר לתקופה הולמת" (רע"פ 1812/94 דורון פרץ נ' מדינת ישראל, תקדין עליון כרך 94(2), עמוד 2366).

בתי המשפט רואים במי שמבצע עבירה זו כמי שפוגע בשלום הציבור ולא מכבד את חוקי התעבורה ומערכות שלטון החוק. ואולם, הענישה לעולם אינדיבדואלית ויש לבחון כל מקרה לגופו.

מתחם הענישה לעבירה של נהיגה בזמן פסילה יכול לנוע בין מאסר מותנה למאסר בפועל, והכל שאלה של נסיבות העניין. מתחם פסילת הרישיון בעבירה זו, הינו בין פסילה למשך חצי שנה ועד לפסילת רישיון נהיגה למשך שנים.

בניגוד לרוב עבירות התעבורה, שבהן אין צורך להוכיח יסוד נפשי מיוחד, בעבירה של נהיגה בזמן פסילה ישנו צורך להוכיח מודעות לפסילה. במילים פשוטות ניתן לומר, שעבירה של נהיגה בזמן פסילה שואבת את חומרתה הרבה מכייוון שהעבריין, בנהיגתו, מוכיח זלזול בהחלטות שיפוטיות מתוך מודעות. 

לא נכון ולא כדאי להקל ראש בכתב אישום שמייחס לכם נהיגה בזמן פסילה ורצוי מאד להיוועץ בעו"ד תעבורה בטרם תנקטו בצעד כשלהו.

ראשית משרד הרישוי אינו "פוסל" את רישיון הנהיגה אלא משית "אמצעי תיקון". בין אמצעי התיקון הקיימים נמצאת שלילת רישיון למשך 3 חודשים וחידוש לאחר מבחן עינוי וכן, פסילה למשך 9 חודשים וחידוש לאחר מבחן עיוני + מעשי ועמידה בפני המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. לקוחות רבים פונים אלי כאשר מגיע לביתם מכתב ממשרד הרישוי ובו הודעת הפסילה ודרישה להפקדת הרישיון, באחד מסניפי משרד הרישוי. לא פעם, עיון בעבר התעבורתי של האדם מלמד, כי חלק מהודחות, ובתוך כך, חלק מהנקודות, שהביאו לפסילה- ניתנו שלא כדין. במקרים המתאימים, ניתן לפנות לבית המשפט בבקשה למתן אורכה להישפט באיחור ולנסות להביא למחיקת הנקודות. כל מקרה ונסיבותיו. כך למשל ישנם לא מעט מצבים שבהם אנשים נשפטו בהעדרם, הושתו עליהם עונשים ונקודות משרד רישוי- מבלי שאלו קיבלו כלל זימון למשפטם. במקרה שכזה יש להגיש בקשה לביטול פסק-דין שניתן בהעדר לבית המשפט, אשר יחליט האם מוצדק להיעתר לבקשה.  

כן, ניתן להגיש בקשה לביטול הפסילה המנהלית לבית המשפט המוסמך שיידון בה בתוך חמישה ימי עסקים. השיקולים המנחים את בית  המשפט בבקשה מסוג זה הינם שניים: ראיות לכאורה (ראיות שיש בהן פוטנציאל להביא להרשעת המבקש בסופו של יום) ומסוכנות (האם אותו אדם, שמבקש לבטל את החלטת הקצין הפוסל הינו נהג מסוכן). לעניין הראיות לכאורה הרי שכל תיק ונסיבותיו וברי, כי אם יימצא שלא קיימות, ולו לכאורה, יקבל בית המשפט את הבקשה מבלי לעבור לדון במסוכנותו של המבקש. גם כאשר בית המשפט קובע שקיימות ראיות לכאורה- עדיין יש לו שיקול דעת להחליט אם לקבל הבקשה או לאו. בד"כ כאשר מדובר בנהג עם ותק נהיגה רב ועבר תקין ייטה בית המשפט לקבל הבקשה. כמובן שתלוי באיזו מהירות מדובר. לקצין המשטרה ישנה סמכות לפסול רישיון רק בעבירות שנחשבות לעבירות מסוג "הזמנה לדין". לדוגמא, בתוך העיר מעל למהירות של 40 קמ"ש מעל למותר ומחוץ לעיר מהירות של 50 קמ"ש מעל המותר. 

משרד עורכי דין יאיר אבין טיפל בעשרות תיקים שבהם לקוחות נשפטו בהעדרם. בלא מעט מהמקרים כתוצאה מאי קבלת הזימון לדיון. במקרה בו אדם נשפט בהעדרו ניתן להגיש בקשה לביטול פסה"ד שניתן בהעדר, ובית המשפט ישקול שני שיקולים עיקריים בעניין זה: חשש לעיוות דין וסיבה מוצדקת לאי התייצבות. יוער, כי מדובר בשיקולים שאינם מצטברים. כל אימת שקיים חשש לעיוות דין יטה בית המשפט לקבל הבקשה וכך גם כאשר המבקש מצביע על סיבה מוצדקת לאי התייצבות לדיון.

אכן כן, ברגע שאדם מגיש בקשה להישפט בית המשפט אינו מחויב לעונש שנקבע לצד העבירה. יחד עם זאת, עו"ד מנוסה ידע לצפות ולהביא בחשבון את מכלול השיקולים והסיכונים, כך שהתועלת תעלה על הסיכון. אדם שניתן לו דו"ח בגין עבירה מסוג "ברירת משפט" ומרגיש, כי לא ביצע את העבירה, יכול ורצוי שיגיש בקשה להישפט. אלא שבהרבה מקרים ומשום שאותו אדם, שרק ביקש להוכיח את חפותו בבית המשפט, לא דובר את "השפה המשפטית" ולא בקיא ברזי הפרוצדורה, עלול למצוא עצמו במצוקה ואף בסכנת הרשעה. לכן, המלצתי היא להתייעץ בעורך דין אשר בקיא בתחום ויכול לעזור.

זכור! הינך זכאי לייעוץ משפטי בכל שלב!

לייעוץ ופרטים נוספים

השאר פרטייך ואנו נחזור אליך בהקדם האפשרי
צור קשר

זכור! הינך זכאי לייעוץ משפטי בכל שלב!

לייעוץ ופרטים נוספים

השאר פרטייך ואנו נחזור אליך בהקדם האפשרי
צור קשר